İletişim   |   Site Haritası   |   Ana Sayfa   

   Emniyet Bandı


Ürünler insanlar tarafından değişik amaçlar için açılmaktadır. Özellkile Bal, Reçel, Konserve ve Kozmetik vs. gibi kavanozlarda ve metal deodorant kutularında bulunan kolay açılabilir ürünlerin tadına bakmak veya denemek amacıyla açmaktadırlar. Ürünlerin doğru korunmasını engelleyerek ve güvenlik standartlarını bozarak tekrar kapatmaktadırlar.

SLEEVE kapak çevresindeki ısı ile büzüşüp güvenlik bandı işlevi gören plastik PVC kaplamasıdır.

Sıvama kaplamalı paketleme, bir ürünün etiketleme problemleri, tanıtımı ve imajın gerekliliği olan ilk kullanıcı güvenliği için uygulanarak bir çok pazarlama probleminde çözüm haline gelmiştir.

Şu an ağırlıklı uygulama alanı olarak plastik veya cam kapların kapaklarının herhangi bir amaç nedeniyle açılmasını önlemek için kullanılmaktadır.
(Güvenlik Bandı Uygulaması)

Ancak son yıllarda soğuk zincir muhafazalarda alışılagelmiş etiketlerin nem ve rutubetten bozulmalarına karşılık Sleeve etiketler 8-9 renge kadar filmin iç yüzüne Flexographic veya Rotogravür baskı yapılarak elde edilen parlaklık dolayısıyla da ön planlara çıkmış ve tüketicinin bilinçlenmesi bu sayede gerçekleşmiştir.


 

Ana Sayfa